fbpx
Наші МагазиниНаші Магазини

Як правильно підібрати взуття дитині

Осінь – саме час купувати зручне та тепле взуття діткам до школи чи в садочок.

Як правильно підібрати дитяче взуття? На що звертати увагу в першу чергу? Чи є висока ціна запорукою якості?

На ці та інші питання відповідають консультанти Макросу

З чого зроблене взуття – матеріал

Матеріал для дитячого взуття бажано вибирати натуральний. Такий, що дозволятиме ніжці «дихати». Наприклад, це може бути натуральна шкіра, замша або нещодавно розроблена тканина для черевичок – термомембрана. Вона легко випаровує вологу ніжки, але не промокає. Ніжки малюків повинні дихати, але при цьому не намокати.

Отже, матеріал повинен бути щільним, міцним, але не жорстким для зручності дитини.

Вага та ортопедія

Батьки  часто ігнорують ці фактори в гонитві за дешевою ціною. Але ж дитина робить за день від 18 до 20 тисяч кроків! Незручне, тяжке взуття формує неправильну ходу, крім того, змінюється центр ваги, суглоби починають розвиватися неправильно, зведення стопи опускається і перестає виконувати свою ресорну функцію, і все навантаження припадає на хребет.

Взуття повинно важити якомога менше!

До 1,5-2 років ідеальне дитяче взуття – це черевики, що фіксують гомілковостопний суглоб, шкіряні зовні і з бавовняним матеріалом зсередини. Влітку зверніть увагу на високі, як черевики, сандалі із закритим носиком, щоб передній відділ стопи не відхилявся в бік. Відкриті сандалі підходять діткам лише з 4 рочків.

Фасон та форма

У малюків і дітей старшого віку п’ята вужча, а місце у пальчиків – ширше. Тому у дитячого взуття (навіть у шкільного) носок повинен бути широким, дозволяючи пальчикам вільно рухатися. Вузький носок здавлює м’які тканини, порушує кровообіг, сприяє нерівномірного розподілу навантаження. Чим більше вирівняний внутрішній край взуття, тим краще, тому що в цьому випадку великий палець знаходиться в своєму природному положенні.
Задник повинен бути досить жорстким та високим, закривати кісточку щиколотки. Так він буде підтримувати ступню навколо п’яти і попереджати її викривлення.

При покупці перевірте: якщо задник легко гнеться і мнеться, це взуття не підходить, адже нога повинна бути повністю і добре зафіксована.

Важливо правильно підібрати розмір

Купувати взуття потрібно завжди «із запасом» – трішки більше, ніж реальна довжина стопи дитини. Ідеальний «запас»  – 6 мм для літнього взуття та 1-1,5 см для зимового взуття і кросівок. Вибирати взуття «із запасом» більше ніж 1,5 см не варто. Ніжка і хода малюка ще не сформована, дитина може перечепитися через занадто великого носика, і нога буде бовтатися у взутті, що може призвести до інших травм. Але і брати взуття впритул не рекомендується, тому що це завадить нормальному росту стопи.
В магазині Планета сток досвідчені консультанти допоможуть вам підібрати взуття саме для вашої дитини!

Щоб точно виміряти довжину стопи малюка, зробіть паперовий зліпок його ніжки.

Для цього вам знадобиться аркуш паперу, ручка чи олівець та лінійка. Покладіть аркуш паперу на підлогу і поставте ногу дитини на нього, при цьому малюк повинен впевнено стояти на ногах.

Далі обведіть ручкою чи олівцем, тримаючи його вертикально, по контуру ніжки і заміряйте лінійкою найдовшу відстань. Це і буде реальний розмір стопи дитини в см, по якому можна підбирати взуття навіть без примірки.

Бренд і ціна чи мають значення

Консультанти Макросу не радять звертати особливу увагу на ціни як на показник якості. Дорогими можуть бути і яскраві чобітки з нової колекції китайського масмаркету, але не факт, що вони будуть зручними та якісними. І навпаки, відомі бренди якісного взуття часто проводять розпродаж, де можна купити якісні туфельки із натуральної шкіри досить дешево лише тому, що вони є в залишках минулорічних колекцій.
Щодо бренду, він таки має значення, якщо ми говоримо про світових виробників. Таких, як Adidas, Ecco, Bartek, Clarks, Columbia, Sketchers та інш. Ці бренди давно підтвердили якість матеріалів та виконання і не можуть дозволити собі зробити погане взуття.
Однак, не слід зациклюватися лише на світових лідерах. В Україні щороку з’являється багато нових виробників взуття, які прагнуть відповідати світовим стандартам та догодити у всьому вітчизняному клієнту.

В магазині Планета сток досвідчені консультанти допоможуть вам підібрати взуття саме для вашої дитини.

Комментирование закрыто