fbpx
Наші МагазиниНаші Магазини

Як вибирати гірськолижну куртку

Останнім часом гірськолижний відпочинок в Україні набуває все більшої популярності. Не лише природа, а й сам вид спорту приваблює своєю красою та користю.

Навіть новачкам відомо, що для катання у горах потрібно мати спеціальний одяг. Сьогодні консультанти Макросу дадуть кілька порад щодо вибору правильної гірськолижної курточки.

На що звернути увагу в першу чергу

Ні, не на колір та фасон, шановні модниці! В першу чергу куртка повинна відповідати своєму функціональному призначенню! Вона має бути зручною, легкою та теплою.

Отже, перше, що потрібно зробити, поцікавитися видом та складом матеріалу, з якого пошито цей одяг.

Правильна куртка для катання на лижах повинна бути багатошаровою. Вона має складатися зазвичай з 3-х шарів: зовнішньої частини (поліестерової тканини), мембрани та утеплювача (Thinsulate, Hollowfiber, Thermolite).

Зовнішній шар повинен бути надміцним, щоб витримувати великі навантаження. Зазвичай, це цупкий поліестер, іноді зі стрейчевою складовою. Особливу увагу зверніть на шви куртки. Всі вони мають бути потайними “в стик” та проклеєними. Це робиться для того, щоб запобігти промоканню куртки від снігу та захистити лижника від вітру.

Мембрана – це тонка, непомітна оку плівка, що приклеюється до зовнішнього шару одягу.  Саме вона забезпечує вологостійкість та вентиляцію одягу. Зазвичай  це – найдорожча частина гірськолижної куртки. Якість виробу визначається показниками на кшталт  7000/8000.  Де перша цифра – вологостійкість, друга – паропроникність.

Показники менше 3000 мм мають дешеві куртки, що захищають від невеликих опадів. Оптимальним для катання вважається одяг з мембраною 5000 – 10000 мм. Те ж саме стосується і показників паропроникності.

Утеплювачем може бути як внутрішній шар куртки, так і як окрема одиниця одягу – флісова кофта, що пристьобується у разі необхідності. Сучасні виробники також можуть додавати фольгований шар в якості підкладки, щоб краще зберігати тепло тіла.

УВАГА! Класична гірськолижна куртка забезпечує середній рівень утеплення, адже вона розрахована на активний рух! Для того, щоб повноцінно утеплитися для холодної зими, потрібно обов’язково придбати ще термобілизну та флісову піддівку.

 

Фурнітура – головний показник якості

Коли вибираєте одяг для катання на лижах, звертайте особливу увагу на фурнітуру. Адже від неї залежить, наскільки зручно вам буде. Всі блискавки в такому одязі повинні бути вологонепроникні та надміцні. Більш того, фасон основної застібки має передбачати подвійну приховану блискавку, щоб надійно захистити вас від попадання снігу. “Язички” мають бути великими та зручними, щоб їх можна було легко брати, не знімаючи рукавиць.

Особливості пошиву гірськолижних курток

Якісні вироби повинні мати декілька основних особливостей крою, щоб захистити від непогоди та допомогти лижнику:

  • Манжети, що надіваються на великий палець та затягуються на “липучку”.

  • “Юбочка”, що застьобується понизу підкладки, щоб запобігти попаданню снігу.

  • Зручний капюшон, який можна надіти на шолом чи підрегулювати під об’єм голови в шапці.

  • Кишеня для скі-пасу (картки для допуску на підйомник) на лівому рукаві куртці має зручну застібку.

  • Високий комір який захищає шию.

Зовнішній вигляд та мода

Що до зовнішнього вигляду вбрання, важливо щоб воно було помітним. Якщо ви раптом загубилися в горах, щоб легко можна було вас знайти. Тож вибирайте яскраві курточки кислотних кольорів обов’язково із світловідбивними нашивками.

Ще раз наголошуємо, що основне цільове призначення одягу для активного відпочинку – зручність та захист. Отже немодних курток не буває!

Але, якщо вам так важливо бути в тренді, всі відомі виробники випускають щорічно нові колекції гірськолижного одягу. Достатньо звернутися до консультанту магазину ZOOM, вам запропонують найстильнішу та найкращу модель!

Комментирование закрыто