fbpx
Наші МагазиниНаші Магазини

Як зробити маску власноруч

Коронавірус раптово увірвався в наше життя і приніс із собою багато змін. Одна з них – необхідність постійно носити маску.
Коли люди зіткнулися з постійним дефіцитом масок у продажу, вони почали їх шити. Так поступово захисні маски перетворилися на актуальний і стильний предмет гардеробу.
У вас ще немає оригінальної маски – не слід відставати від моди!
Ми підкажемо вам 3 простих варіанта, як зробити маску власноруч.

Класичний варіант – ватно-марльова пов’язка

Вам потрібні: Бинт, вата, голка, нитки, ножиці.
Спочатку відміряйте 75 сантиметрів бинту, розріжте вздовж навпіл і зверніть трубочки, це будуть зав’язки для маски.
Наступний крок: відміряйте 20 сантиметрів бинту і покладіть на нього плоский шматок вати за розміром. Ліворуч і праворуч від вати перпендикулярно бинту потрібно розмістить зав’язки так, щоб їх середина співпадала з серединою майбутньої маски.
Після цього 4 рази акуратно оберніть вату із зав’язками бинтом так, щоб вона продовжувала зберігати форму плаского прямокутника (майбутньої маски).
Останній крок: Потрібно прошити маску по всьому периметру дрібними стібками, а потім повторно «пройтись» вниз і вверх петельним стібком для обробки країв.

 

Універсальна маска із бавовни

Вам потрібні: тканина (бавовна), еластична тасьма (резинка), крейда чи олівець для розмітки, лінійка, ножиці для тканини, кравецькі шпильки, праска, швейна машинка і нитки (якщо їх немає – можна спробувати зробити шви вручну).
Насамперед потрібно зробити викрійку: основна деталь 20х36 см, 2 смужки 4,5х10 см. Також відріжте 2 шматки еластичної тасьми по 16-17 см кожен. Далі основну деталь складіть навпіл лицевою стороною всередину. Зшийте по стороні довжиною 20 см, залишивши припуск 0,8 см.
Виверніть деталь, розправте припуски і пропрасуйте праскою.
Тепер потрібно закласти складки. Для цього розкладіть деталь так, щоб необроблені краї були з боків, а шов знизу. Відміряйте від нижньої лінії 3,8 см, поставте позначку і проведіть горизонтальну лінію. Відміряйте від цієї лінії вгору 2,5 см і проведіть другу лінію.

Щоб закласти другу складку, від верхньої лінії, або лінії згину, відміряйте 1,7 см (глибина складки) і проведіть риску. Потім від цієї лінії відміряйте 2,5 см і проведіть ще одну. За цих лініях закладіть другу складку так, щоб лінії збіглися. Таким же чином закладіть третю складку. Прокладіть рядки, закріпивши складки.
Приберіть шпильки зі складок і приколіть ними еластичну тасьму або резинку до країв маски. Закріпіть їх до краю маски короткими рядками.
Останній етап – смужки для обробки маски. Складіть їх уздовж виворотом усередину і попрасуйте. Прикріпіть шпильками до маски і прошийте, загорнувши кінці смужок усередину.

Багатошарова маска з марлі чи тонкої тканини

Таку маску краще робити з тонкої тканини чи марлі. Тканина тут складається в 6 шарів, тому вона не повинна бути занадто щільною, щоб не заважати диханню.
Насамперед викроїте деталь для маски. Класичні розміри виробу для дорослого – 30х60 см, для дитячої маски – 20х40 см.
Коли заготовки будуть готові – приміряйте маску і визначте потрібну довжину резинки. Відріжте шматочки тасьми, протягніть їх в куліски та зв’яжіть вузлами. Все, маска готова!

Не забувайте: будь-яку маску після кожного разу використання потрібно прати у теплому мильному розчині та прасувати.

Комментирование закрыто